Jarocka Irena

Powazki Stare

Powazki Stare
Położenie grobu: Katakumby 45 - 3

Od 1964 kształciła się w Studiu Piosenki Polskiego Radia i Telewizji w Gdańsku, w klasie Jacka Ujazdowskiego oraz studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku.
W latach 1969‒1973 przebywała na stypendium w Paryżu. Doskonaliła tam swoje umiejętności wokalne i sceniczne m.in. w Petit Conservatoire de la Chanson przy paryskiej Olympii. Nagrywała tam płyty dla wytwórni Philips i koncertowała u boku takich gwiazd jak: Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Michel Sardou czy Enrico Macias.
W Polsce współpracowała m.in. z zespołami Polanie, Czerwone Gitary i Budka Suflera. Koncertowała w kraju i za granicą, w Niemczech Zachodnich, Niemczech Wschodnich, Czechosłowacji, Bułgarii, Szwajcarii, we Włoszech, Portugalii, Luksemburgu, Australii, we Francji oraz w ośrodkach polonijnych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Wystąpiła u boku Andrzeja Kopiczyńskiego w filmie Motylem jestem, czyli romans 40-latka (1976); była to kinowa ekranizacja losów inż. Stefana Karwowskiego z serialu telewizyjnego Czterdziestolatek, do scenariusza Jerzego Gruzy (który był także reżyserem) i Krzysztofa Teodora Toeplitza.
Piosenkarka zaśpiewała do filmu kilka piosenek takich jak: „Motylem jestem” czy „Po prostu człowiek”. Zagrała również w Teatrze Polskim w Waszyngtonie w sztuce Piękny widok (2000) Sławomira Mrożka.
W 2008 nagrała ostatnią płytę z premierowymi piosenkami, Małe rzeczy, z tytułowym przebojem na czele. W 2010 wspólnie z Michaelem Boltonem nagrała swój ostatni przebój „Break Free”. W tym samym roku nagrała jeszcze nowy świąteczny album.
Wykonywane utwory: Gondolierzy znad Wisły, Motylem jestem, Wymyśliłam cię, Co mnie w tobie zachwyciło, Ty i ja wczoraj, Wierzą w siebie zakochani, Jaki zapamiętam świat, Był ktoś, Nie wiadomo który dzień, Być narzeczoną twą, Byłeś słońcem moich dni.

Źródło


Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=tG6CI-UkH58
Wymyśliłam Cię