Bronisław Ciszkiewicz ps. „Radwan” (ur. 14 sierpnia 1914, zm. 30 stycznia 1996), oficer ds. zleceń specjalnych 27 WDP AK.
Absolwent Szkoły Podchorążych Artylerii w Toruniu W 1938 r.
W kampanii wrześniowej walczył w 5. Dywizjonie Artylerii Konnej w składzie w Krakowskiej Brygadzie Kawalerii, po kapitulacji przebywał w obozie jenieckim w Jarosławiu.
Po ucieczce z niewoli włączył się do walki z okupantem w szeregach ZWZ i AK, pełniąc funkcję oficera do zleceń Szefa Sztabu Warszawskiego Okręgu AK.
W połowie 1941 roku szef Oddziału II sztabu Okręgu Warszawa ZWZ-AK kpt. Sztumberk-Rychter stworzył komórkę legalizacyjną, na czele której stanął por. Ciszkiewicz. Komórka ta zdobyła ogromne uznanie, co spowodowało, że zaczęła ona świadczyć usługi również na rzecz samej Komendy Głównej.
W maju 1943 r. uczestniczył w stworzeniu przez kpt. Sztumberk-Rychtera oddziału partyzanckiego (kompanii warszawskiej) walczącego na Zamojszczyźnie.
Po reorganizacji komórki legalizacyjnej pod koniec czerwca 1944 roku został wyznaczony oficerem łącznikowym do zleceń specjalnych w 27 WDP AK.
W okresie od 7 sierpnia 1944 r. do listopada 1947 roku przebywał w więzieniach w Riazaniu i Czerpowcu.
Po powrocie do kraju od 1953 roku pracował w Zjednoczonych Zakładach Gospodarczych „Inco”, m.in. jako zastępca dyrektora.
Należał do inicjatorów wydawania prasowego organu Środowiska Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, o zezwolenie na wydawanie którego wystąpiono 12 grudnia 1981 roku za pośrednictwem Stołecznego Zarządu ZBOWiD.
W okresie 1981 - 1989 członek Zarządu Środowiska 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.
Był sekretarzem Zarządu Głównego ŚZŻAK, w pierwszej kadencji, kiedy prezesem był płk Wojciech Borzobohaty. W latach 1991 - 1995 dyrektor Biura Zarządu Głównego ŚZŻAK.
Odznaczenia:
- Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari
- Krzyż Walecznych
Pogrzeb odbył się 8 lutego 1996 roku na Starych Powązkach. Brało w nim udział dziesięć pocztów sztandarowych ŚZŻAK i kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego. W imieniu Zarządu Głównego ŚZŻAK, Okręgu Wołyńskiego ŚZŻAK i Środowiska 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK przemówił nad trumną prezes Okręgu Wołyńskiego Andrzej Żupański.