Krzyżówki

O krzyżówkach

Krzyżówki dotyczące Biuletynu Informacyjnego ŚZŻAK

Po przeczytaniu kilku opracowań na dany temat często sami nie jesteśmy pewni, na ile zdobyte wiadomości pozostały nam w głowie.
Kolejne numery „Biuletynu Informacyjnego” zawierają zbiór wiadomości, obejmujących działalności Polskiego Państwa Podziemnego, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i losy ludzi, w działaniach tych uczestniczących.
Prof. Marek Cieciura – specjalista od e-learningu – na zakończenie każdego numeru proponuje czytelnikom krzyżówkę, pozwalająca utrwalić najważniejsze fakty, nazwiska, miejscowości.
Cenna to inicjatywa, pozwalająca w przyjemnej, popularnej formie – bo kto z nas nie lubi krzyżówek – utrwalić zdobyte informacje.
A internetowa forma tych krzyżówek, jest nie do przecenienie w tej chwili, kiedy epidemia zmusza nas do „zdalnego” życia.
Krystyna Junosza Woysław
Redaktor naczelna „Biuletynu Informacyjnego”


Autorom poprawnych haseł i wyczerpujących komentarzy były przyznawane nagrody rzeczowe przez Redakcję Biuletynu.

Po zmianie władz Światowego Związku Żołnierzy AK i objęciu obowiązków p.o. Prezesa Zarządu Głównego ŚZŻAK przez p. Hannę Stadnik została podjęta decyzja o zaprzestaniu umieszczania informacji o krzyżówkach: Opracowana krzyżówka dla numeru wrześniowego została usunięta z przygotowanego numeru.

Nowo wybrany p.o. Prezesa Zarządu Głównego ŚZŻAK płk Jerzy Żelaśkiewicz wyraził zgodę na publikowanie, po kilku miesięcznej przerwie, w kolejnych numerach Biuletynu Informacyjnego ŚZŻAK zaproszenia do rozwiązywania krzyżówki mojego autorstwa, z zawartości numeru. Poinformowałem o tym Redaktora Naczelnego Biuletynu. Kiedy kilka dni temu zadzwoniłem do Redaktora Naczelnego z prośbą o przekazanie wersji elektronicznej numeru styczniowego do ułożenia krzyżówki, usłyszałem, że Prezydium zakazało zamieszczania takich zaproszeń.

Krzyżówki będą jednak dalej opracowywane i udostępniane w portalu Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, autorom poprawnych haseł i wyczerpujących komentarzy będą przyznawane nagrody rzeczowe.
 1. Grudzien 2019 r.
 2. Styczeń 2020 r.
 3. Luty 2020 r.
 4. Marzec 2020 r.
 5. Kwiecień 2020 r.
 6. Maj 2020 r.
 7. Czerwiec 2020 r.
 8. Lipiec 2020 r.
 9. Sierpień 2020 r.
 10. Wrzesień 2020 r.
 11. Październik 2020 r.
 12. Listopad 2020 r.
 13. Grudzień 2020 r.
 14. Styczeń 2021 r.

Krzyżówki z portalu Instytutu do Walki z Antypolonizmem


Różne krzyżówki