Idea przewodnika

Getto Łódz


Dyrektor Centrum Dialogu dr Joanna Podolska o Parku Ocalałych
Głos skopiowano z przewodnika "Spacer po Parku Ocalałych" dostępnego w aplikacji Tropiciel


Dyrektor Centrum Dialogu dr Joanna Podolska o Drzewach Pamięci
Głos skopiowano z przewodnika "Spacer po Parku Ocalałych" dostępnego w aplikacji Tropiciel

W powszechnie dostępnym przewodniku po Parku Ocalałych zostało umieszczonych 16 miejsc z opisami, zdjęciami oraz położeniami.

Miejsca te zostały podzielone na 4 szlaki: 8 miejsc miejsc dotyczy 4 osób, dla każdej osoby jest uwzględnione Drzewo Pamięci i Tabliczka Pamięci.

Opisy miejsc są postaci multimedialnej, zamieszczone są w formie tekstu ze zdjęciami. Podlinkowane jeat w nich 12 plików audio i 2 pliki wideo, dzięki czemu możliwe jest wysłuchanie przygotowanych informacji i obejrzenie skopiowanych filmów.
Pliki te są skopiowane z Internetu i zapamiętane na serwerze na którym umieszczony jest przewodnik, zabezpiecza to przed ich skasowaniem.
6 plików audio utworzono na podstawie przewodnika "Spacer po Parku Ocalałych" dostępnego w aplikacji Tropiciel".
Wysluchanie przygotowanych informacji możliwe jest dzięki automatycznemu odczytwaniu opisów i pytań testowych zamieszczonych w przewodniku, dodatkowo możliwe jest ich automatyczne tłumaczenie.

Dla każdego miejsca, z wyjątkiem umieszczonych w Tabliczkach Pamięci, zostały opracowane po 3 pytania testowe jednokrotnego wyboru,z 3 odpowiedziami. Dla każdego miejsca umieszczonego w Tabliczkach Pamięci dostępne jest 1 pytanie testowe.

Współrzędne miejsc zostały zmierzone przez uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków w Łodzi pod kierunkiem nauczyciela mgr. inż. Piotra Przybycienia, osoby te zrobiły także zdjęcia Drzew Pamięci i Tabliczek Pamięci.
Getto Łódz


W przewodniku są także: W najbliższym czasie zaplanowane jest: Marek Cieciura